skenitde

Vytlačiť

BIOMASA na veľtrhu AQUA - THERM NITRA 2015

BIOMASA sa zúčastní na Medzinárodnom veľtrhu AQUA-THERM Nitra 2015, ktorý sa koná 10. – 13. 02. 2015 na výstavisku AGROKOMPLEX Nitra. Prezencia BIOMASY je v rámci implementácie informačno – diseminačného projektu SMAPUDE_LIFE – LIFE12 INF/SK/000165, ktorý je zameraný na šírenie povedomia o využívaní biomasy a solárnej energie pre širokú aj odbornú verejnosť a pre študentov stredných a vysokých škôl a univerzít. S najnovšími informáciami o výrobe peliet a o ekologickom vykurovaní peletami sa radi podelia naši kolegovia, ktorí vás privítajú vo výstavnom stánku BIOMASY.

           

Vytlačiť

Budúcnosť je v energetickej efektívnosti a využívaní OZE

Generálny riaditeľ združenia BIOMASA RNDr. Ladislav Židek vyjadril svoj názor na efektívnosť a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Pokiaľ ľudstvo nezačne vážne brať klimatické zmeny a rázne sa ku nim správať, tak do roku 2050 sa „zadusíme“. Bližšie informácie nájdete TU.

Vytlačiť

Situácia na trhu s peletami na Slovensku a v Európe

A

Po minulej veľmi miernej zime, kedy zostalo na skladoch európskych výrobcov peliet veľa nepredaného tovaru na skladoch, nastupuje aj táto zima veľmi pomaly. Tomu zodpovedá aj predaj peliet v Európe a keďže Slovensko je takmer štandardnou krajinou, tak aj obchod s peletami na Slovensku sa odvíja podobne.

Vytlačiť

Otváracia konferencia Biomasové logistiké centrum a úvodné stretnutie partnerov projektu

 V dňoch 22. – 24.10.2014 sa uskutočnilo úvodné stretnutie partnerov a otváracia konferencia projektu „Biomasové logistické centrum“ (BLC).