skenitde

Vytlačiť

Oplatí sa investovať do budúcej generácie

VprostrediBIOMASA si predsavzala ťažkú úlohu. V čase, keď sú potierané a znevažované obnoviteľné zdroje energie (slnko, vietor, voda, biomasa) takmer 20 rokov pracujeme na propagácii toho, čo nám tu bolo dané. Aj do tohto sektora prišli najrôznejšie lobingy a podvody a preto sa musíme ustavične brániť znevažovaniu. Pravda je však taká, že základnou povinnosťou každého národa je, rozumne využívať predovšetkým to, čo sme dostali od Pána Boha. Slovensko dostalo hojne nadelené biomasy a vody, primerane slnka a vetra. Je len na nás na ľuďoch (politikoch, podnikateľoch, ale i každom z nás, aby sme sa k „nadelenému" chovali rozumne. Teda neplytvali, nerozkrádali lesy, neničili to čo žije, ale využívali hlavne odpady. O to sa snaží BIOMASA dlhé roky.

Vytlačiť

Voľná technológia na spaľovanie drevných peliet

Združene BIOMASA oznamuje potenciálnym zákazníkom, že disponuje voľnou technológiou na spaľovanie drevných peliet s výkonom 250 kW. V prípade záujmu o inštaláciu kotla a bližšie informácie nás prosím kontaktujte na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Vytlačiť

Nová ekológia a energetika 6

Združenie BIOMASA sa v uplynulých dňoch zúčastnilo v Bruseli na konferencii Cirkulujúca ekonomika, ktorá bola súčasťou podujatia GREEN WEEK. Zároveň sme si prevzali významné ocenenie BEST LIFE ENVIRONMENT PROJECT 2013.

Viac o tomto podujatí, ocenení si môžete prečítať v článku - Cirkulujúca ekonomika a BEST, ktorý tento týždeň vyšiel v NNC - Nové Noviny Centrum.

Vytlačiť

Malý krok pre teba, veľký skok pre Európu - ENERGY WEEK V BIOMASE

EUSEW poster a3 2014Podobne ako predchádzajúcich šesť rokov sa aj tento rok združenie BIOMASA zapojilo do organizácie podujatia TÝŽDEŇ TRVALO UDRŽATEĽNEJ ENERGIE V EURÓPSKEJ ÚNII, ktoré je súčasťou kampane TRVALO UDRŽATEĽNÁ ENERGIA V EURÓPE. Ide o iniciatívu Európskej komisie spustenú v roku 2006. Cieľom podujatia je podporiť trvalo udržateľný spôsob života v Európe, čiže taký spôsob života, ktorý nielen súčasným generáciám, ale aj budúcim zachová možnosť uspokojovať ich základné životné potreby a pritom neznižuje rozmanitosť, pestrosť prírody a zachováva prirodzené funkcie ekosystémov. Tento cieľ sa snaží dosiahnuť prostredníctvom aktivít zameraných na zvyšovanie verejného environmentálneho povedomia a to najmä v oblasti energetickej efektívnosti a využívania lokálnych obnoviteľných zdrojov energie.