skenitde

Vytlačiť

Voľná technológia na spaľovanie drevných peliet

Združene BIOMASA oznamuje potenciálnym zákazníkom, že disponuje voľnou technológiou na spaľovanie drevných peliet s výkonom 250 kW. V prípade záujmu o inštaláciu kotla a bližšie informácie nás prosím kontaktujte na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Vytlačiť

Nová ekológia a energetika 6

Združenie BIOMASA sa v uplynulých dňoch zúčastnilo v Bruseli na konferencii Cirkulujúca ekonomika, ktorá bola súčasťou podujatia GREEN WEEK. Zároveň sme si prevzali významné ocenenie BEST LIFE ENVIRONMENT PROJECT 2013.

Viac o tomto podujatí, ocenení si môžete prečítať v článku - Cirkulujúca ekonomika a BEST, ktorý tento týždeň vyšiel v NNC - Nové Noviny Centrum.

Vytlačiť

Malý krok pre teba, veľký skok pre Európu - ENERGY WEEK V BIOMASE

EUSEW poster a3 2014Podobne ako predchádzajúcich šesť rokov sa aj tento rok združenie BIOMASA zapojilo do organizácie podujatia TÝŽDEŇ TRVALO UDRŽATEĽNEJ ENERGIE V EURÓPSKEJ ÚNII, ktoré je súčasťou kampane TRVALO UDRŽATEĽNÁ ENERGIA V EURÓPE. Ide o iniciatívu Európskej komisie spustenú v roku 2006. Cieľom podujatia je podporiť trvalo udržateľný spôsob života v Európe, čiže taký spôsob života, ktorý nielen súčasným generáciám, ale aj budúcim zachová možnosť uspokojovať ich základné životné potreby a pritom neznižuje rozmanitosť, pestrosť prírody a zachováva prirodzené funkcie ekosystémov. Tento cieľ sa snaží dosiahnuť prostredníctvom aktivít zameraných na zvyšovanie verejného environmentálneho povedomia a to najmä v oblasti energetickej efektívnosti a využívania lokálnych obnoviteľných zdrojov energie.

Vytlačiť

Anton Srholec – 85 ročný

anton srholecSkvost Slovenska a aj náš veľký priateľ sa dožil včera skutočne požehnaných 85 rokov života. V plnom zdraví. Za celý jeho život aj my ďakujeme Pánu Bohu. Sme veľmi radi, že máme takého priateľa.

Anton Srholec pochádza zo Skalice a je skutočnou osobnosťou Slovenska. Jeho životopis si môžete prečítať TU.