skenitde

Vytlačiť

Geniálny úspech MŽP SR - ani jeden projekt zo Slovenska

Denne sledujeme v televízii, rádiách, v diskusiách úžasné úspechy Slovenska. Ďalší excelentný úspech sa podaril Slovensku v roku 2016 v programe LIFE. Teda v programe zameranom na podporu aktivít pre zlepšenie stavu životného prostredia a jeho ochrany. Slovensko nezískalo podporu ani na jeden projekt.

Teda zo 100 miliónov EUR ani cent. Keď nastúpila pred šiestimi rokmi vláda Smeru tak nám opakovane vysokopostavení predstavitelia SMERU na MŽP opakovane povedali, že konečne urobia poriadok aj v programe LIFE.

Devalvovali všetkých príjemcov tejto podpory a výsledok bol ten, že viaceré už schválené projekty neboli dokončené a ostatné sa trápili. V čom je pointa: Slovensko ako vraj krajina z jadra Európy sa zaviazalo podporovať aj také zbytočnosti ako je životné prostredie, ochranu prírody a vôbec zdravý život. Podarilo sa. Ani jeden podporený projekt.

Na Slovensku bolo len pár organizácií schopných pripravovať kvalitné projekty a uspieť v celoeurópskej súťaži. Tu sa pravda nedá korumpovať a ani lobovať, celý systém schvaľovania a hodnotenia v Bruseli je neskorumpovateľný. A to zrejme vadilo najviac. BIOMASE sa to v minulosti podarilo 3x a je najúspešnejšou slovenskou organizáciou LIFE Environment. Dokonca za jeden už implementovaný projekt získala ocenenie Best LIFE Environment a za všetky tri projekty celosvetové ocenenie ENERGY GLOBE AWARD NATIONAL. Za posledný tento rok.

Super úspešní a kvalitní manažéri MŽP SR teda dokázali za pár rokov odstaviť všetkých, aj tých najkvalitnejších. Načo teda balamútime ľudí ako je všetko super. Dávno nás predbehli krajiny ako Rumunsko či Bulharsko alebo biedny Cyprus. Podporené projekty tu.

TOPlist