skenitde

Vytlačiť

Marec medzi nami a v nás – zamyslenie alebo realita


all for janMarec je v našej spoločnosti krutou daňou za nenažranosť a totálnu 
stratu kontroly množstva ľudí nad svojim vlastným konaním. Politici sa radi oháňajú kresťanskými koreňmi Slovenska, ale z kresťanského spôsobu života a myslenia podstatnej časti nášho zúboženého národa nezostalo nič.

V posledných rokoch sme boli ustavičnými svedkami dennodenného dráždenia ľudí tým, ako všetko dobre ide, ako všetci veľa zarábajú a ako si každý môže dovoliť všetko. Vyústilo toto všetko k prebratiu najprimitívnejšieho podvedomia obrovskej časti národa, pretože ľudia nedokázali uniesť a vidieť to, kto sú vlastne tí super úspešní, o ktorých sa hovorí. Vzrástli obrovské nároky ľudí na ustavičný rast miezd a to veľké množstvo spoločností znáša len s veľkými útrapami.

Ľudia stratili väzby na svoje rodiny, rodisko, priateľov a nastúpila bezbrehá honba za majetkom. Národ prepadol zapredaniu veľkého množstva duší diablovi, pretože mamona je to najdiabolskejšie. Kristus pri pokúšaní diablom dokázal odolať a poslal ho tam, kam patrí, „do pekla“. Ak máme čo len trocha oči otvorené a sami nie sme zaťažení honbou za mamonou, vidíme to diabolské v očiach ľudí. Diabol sa rehoce, srší sliny na všetky strany a namiesto skutočných vinníkov obracia svoju pozornosť na slušných obyčajných ľudí.

Už len vyvrcholením bola vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice, detí znova nevinných ľudí, nevinných obyčajných rodičov. Rozbalenie súvislostí bolo tak šokujúce, že zvyšok normálnych ľudí ani nevie či to vníma ako hnus, zdesenie, strach či beznádej. Obracia sa k BOHU, ale ten mlčí – pretože ľuďom dal slobodnú vôľu. Chceme sa vyhovárať na nejaké talianske mafie, ale pravá príčina je tu a medzi nami. Je tak blízko, že sa dotýka každého, čo len trochu slušného človeka. Cirkvi zostali mlčať, niektorí sa sústredia len na to, ako tiež vyzbierať od chudobných ľudí zvyšky drobných. Cirkvi mlčia – alebo nenachádzajú slov, len tí vnímavejší si možno uvedomujú svoju spoluzodpovednosť za stav národa.

Diabol sa kotí a je tak blízko, že by sme skutočne mali zabudnúť na to, či sme veriaci, alebo neveriaci. Mali by sme nechať prehovoriť naše svedomie a mali by sme sa dokázať postaviť zlu. Blíži sa Veľká Noc: na Krista vtedy „ziape a chrlí síru“ rozzúrený dav a nevinnosť danú nám Bohom v priebehu pár dní posiela na smrť. Koľkí z nás tento súčasný stav neunesú, skončia na psychiatrii, koľkí podľahnú úplne. Mladí ľudia nám dávajú na námestiach najavo, že oni tu takto žiť nechcú. 300 000 tisíc mladých ľudí za pár rokov ušlo a nikdy sa nevrátia. O dva týždne bude verejne koniec nádeje – Kristus skončí všetkými ponížený a nemajúci podobu človeka.

Náš kresťanský národ má jedinú výhodu: máme nádej a vieme, že ak prídeme aj o život, dôležité je vedieť sa postaviť Bohu z tváre do tváre a prosiť o odpustenie toho, čo sme ani my v živote nezvládli.           

Ladislav Židek

TOPlist