skenitde

Vytlačiť

Špeciálne kolo na podporu kotlov na biomasu opäť nepresiahlo vyčlenenú alokáciu

zelena-domacnostiam-sm-logo.png.pagespeed.ce.Mw7PKECf7fDvadsiate štvrté kolo projektu Zelená domácnostiam, ktoré bolo zamerané na podporu inštalácií tepelných čerpadiel a kotlov na biomasu v mimobratislavských regiónoch, bolo otvorené od 22. mája 2018 presne 72 hodín. Napriek predĺženiu trvania tohto špeciálneho kola záujem domácností nepresiahol vyčlenenú alokáciu vo výške 4 000 000 €. Agentúra SIEA obmedzenie podporiť v tomto kole len tepelné čerpadlá a kotly na biomasu zdôvodnila tým, že cieľom Zelenej domácnostiam je čo najviac zvýšiť inštalovaný výkon zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o vydanie poukážky počas otvoreného kola, dostanú prostredníctvom e-mailovej správy vyrozumenie o získaní, respektíve nezískaní poukážky krátko po uzatvorení kola. Žiadatelia, ktorí potvrdili záujem o poukážku až po skončení kola, dostanú vyrozumenie v priebehu najbližších 24 hodín po uzatvorení.

Špeciálne kolo má pomôcť predovšetkým tým záujemcom, ktorí si chcú pred ďalšou vykurovacou sezónou zabezpečiť teplo ekologickým spôsobom. Finančné príspevky môžu pokryť do 50 % nákladov. Od decembra 2015, kedy bol projekt spustený, využilo poukážky v hodnote 28,8 milióna € takmer 13-tisíc domácností.

Všetky potrebné informácie sú dostupné na stránke projektu. Záujemcovia o príspevok môžu využiť aj bezplatné energetické poradenstvo, ktoré agentúra poskytuje v rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU.

Zdroj: http://zelenadomacnostiam.sk

TOPlist