skenitde

Vytlačiť

Jesenné ekoprogramy pre žiakov základných škôl

15 ekoprogramy jesen 2019Združenie BIOMASA v mesiacoch september a október 2019 spoločne s OZ Ekoenergia organizovala pre deti materských a základných škôl tretí ročník Detských vzdelávacích EKO programov pod názvom OBJAVUJ Bioklimatický Park. Počas týchto dvoch mesiacov sa programov zúčastnilo až 252 detí a 20 pedagógov. Táto aktivita je jednou z plánovaných AFTER LIFE aktivít ukončeného projektu SMAPUDE_LIFE.

Cieľom je zdôrazniť aký dôležitý je kontakt s prírodou pre zdravý rozvoj detí a pre ich výchovu. Deti sa presvedčia, že príroda nerobí nič zbytočne a nám sa zdá, že má čarovnú paličku lebo počas programu aktívne spolupracujú, zapájajú sa, skúmajú a dávajú zvedavé otázky.

Počas 3-hodinového programu deti ochutnajú kváskový chlebík a pomelú si ovsené vločky zo zdravých surovín s láskou dopestovaných v Bioklimatickom Parku. Deti pracujú v malých skupinách a majú možnosť všetko ochutnať a vyskúšať. Ochutnali tiež ražnú chlebovú múku, ktorá sa zomlela pred ich očami. V ďalšej časti všetkými zmyslami vnímajú život vo včeľom úli, tí odvážni sa neboja vložiť palec medzi včely pod dozorom skúseného včelára. Ochutnali ste už niekdy peľ z kvetov? Deti na to určite nezabudnú a po zážitkoch vedia kto má v úli najdôležitejšie úlohy. Tretia časť je zameraná na odpady. Skúsenosti ukazujú, že vedomosti o triedení deti majú, ale dozvieme sa aj kto doma naozaj triedi odpad. Táto téma sa zameriava i na biologický odpad z kuchyne, kde deti prostredníctvom dážďovkového kompostéra vidia život v komposte.

TOPlist