skenitde

Vytlačiť

Prof. Libor Ebringer zomrel

(*3.2.1931, + 11.5.2015)

http://sk.wikipedia.org/wiki/Libor_Ebringer

 

Vážená pani Ebringerová, vážená dcéra a syn, vážená rodina.

Vážení priatelia, známi, múdri ľudia.

Náš spoločný priateľ a brat Libor zavŕšil svoju životnú púť a odovzdal svoju dušu Stvoriteľovi. Chcem sa aj ja pripojiť k pozdravom a spomienke na Libora. Ja som sa s ním spoznal v roku 1981, keď ma pozval do svojho vedeckého tímu keď založil Ústav molekulárnej a subcelulárnej biológie. Tu som sa poznal aj s jeho hlavným nasledovníkom profesorom Jurajom. Tu som spoznal človeka Libora, z ktorého v každom jeho slove a prejave bolo cítiť múdrosť, um, rozvahu a slobodu. Spolu sme riešili pôsobenie mutagénov, antimutagénov, teratogénov, teda toho z nášho pohľadu zlého, čo môže negatívne ovplyvniť potomstvo. Na druhej strane je práve toto základ evolúcie a teda toho, čo nás má v Chardinovskom ponímaní približovať bližšie k Bohu, teda ku jej konečnému zavŕšeniu v noosfére – splynutí s Bohom.

Prof. Libor Ebringer

V posledných desaťročiach Libor stále na čele probiotickej kultúry a jeho srdcovou záležitosťou bola, obyčajná, prírodná a prirodzená bryndza, ktorá našich otcov a starých otcov obohacovala o odolnosť voči chorobám dlhé stáročia. Aj do tejto oblasti som aj ja troška načrel a vďaka Liborovi som sa mal česť spoznať s ďalšími excelentnými ľuďmi nielen zo Slovenska. Libor nám vždy rozprával pri našich milých stretnutiach o tom, ako bryndza je len to pôvodné, kde ešte žijú baktérie a nie to čím nás chce zásobovať obchod v záujme ovládnutia všetkého.

Libor nám prinášal pokoj a rozvahu, radosť zo života, skromnosť, zásadovosť v dobrom, rozum, cit a mnohé ďalšie pozitívne, výlučne pozitívne vlastnosti. Nám jeho priateľom, Vám rodine i všetkým ostatným nezostáva nič iné v tejto chvíli, iba odovzdať Liborovo telo prachu a Liborovu dobrú dušu jeho i nášmu Stvoriteľovi. V úprimnej úcte a vďake za tohto nášho priateľa sa nazdráhame odovzdať jeho dušu do rúk toho, ktorý nás všetkých stvoril, ktorý nás všetkých udržiava pri živote a ktorý bude v konečnom dôsledku našim hostiteľom v jeho kráľovstve. Pozdrav teda Libor nášho Pána a vkroč do jeho kráľovstva, my prosíme za tvoju dušu a Ty prosím prihováraj sa za nás, aby sme sa mohli spolu v jeho náručí znova spolu stretnúť a donekonečna sa rozprávať.

Odpočívaj v pokoji !

Ladislav Židek, za priateľov

 

 

 

TOPlist