skenitde

Vytlačiť

VÁŽENÍ ZÁUJEMCOVIA O NAŠE PELETY!

BIOPEL  logo domcek SKChceme Vás informovať o pripravovaných zmenách, o ktorých sa dozviete v tomto LISTE.

Vytlačiť

Prednáška Michala Kravčíka v Žiline

Pozývame vás na prednášku Ing. Michala Kravčíka CSc., ktorá sa uskutoční 25.1.2017 v Krajskej knižnici v Žiline.

Ing. Michal Kravčík CSc. je známy svojimi alternatívnymi koncepciami v oblasti budúcnosti vodohospodárstva, v problematike povodní a ozdravovaní klímy. V r. 2010-2012 pripravoval a realizoval vládny program revitalizácie krajiny. Je autorom kníh - Voda pre 3 tisícročie, Nová vodná paradigma, Po nás púšť a potopa. V rámci jeho aktivít bol v toku 1999 odmenený Goldmanovou enviromentálnou cenou a získal pre MVO Ľudia a voda viaceré významné ocenenia.

Vytlačiť

Prvé výročie úmrtia priateľa Antona Srholca

ASrholec

V týchto dňoch si pripomíname 1. výročie úmrtia priateľa Antona Srholca. K výročiu jeho úmrtia sa konalo niekoľko spomienkových podujatí "S láskou spomíname na Antónia". Reportáž k výročiu úmrtia Antona Srholca bola odvysielaná aj v televízii TA3.

BIOMASA si výročie pripomenula spoločným spomienkovým stretnutím v prírode pri Pustovni Antona Srholca v Parku Drienová pri Rajci. Stretnutie sa konalo dňa 8.1.2017 o 13.30 h, zamyslením sa našim priateľom Pavlom Židekom.

Vytlačiť

BIOMASA využíva elektrickú energiu výlučne z obnoviteľných zdrojov energie

BIOMASA, združenie právnických osôb už 13 rokov prevádzkuje kotolňu na drevné pelety v Národnom endokrinologickom a diabetologickom ústave v Ľubochni (NEDU). Kotolňa zároveň zásobuje teplom niekoľko ďalších objektov v blízkom okolí ústavu, ako napr. miestny obecný úrad, materskú školu, základnú školu, bytovku a ďalšie objekty.

BIOMASA prevádzkuje celkom 60 kotolní v regióne Žilinského a Trenčianskeho kraja a kotolňa v Ľubochni je najväčšia. Jedným z hlavným cieľom BIOMASY je využívanie obnoviteľných zdrojov energie z lokálnych zdrojov a v Ľubochni sa táto skutočnosť stáva realitou.

Všetka spotrebovaná energia vrátane výroby drevných peliet a prevádzky kotolne v NEDU je využívaná výlučne z obnoviteľných zdrojov energie, čoho dôkazom je aj získaný Certifikát green POWER na rok 2017. Spotrebovaná energia využívaná z obnoviteľných zdrojov energie bola už aj počas roku 2016.

TOPlist