skenitde

Vytlačiť

Energy week 2011

EUSEW_LOGOOd 11. do 15. apríla 2011 sa konal 5. ročník Týždňa trvalo udržateľnej energie v EÚ (EUSEW 2011) v Bruseli a v ďalších mestách v Európe. Tento rok  Energy week organizovalo opäť aj združenie BIOMASA ako oficiálny partner kampane Trvalo udržateľná energia v EÚ. Počas tejto aktivity boli do podniku na výrobu drevných peliet v Kysuckom Lieskovci pozvaní najmä žiaci a študenti, pre ktorých bola pripravená prezentácia o obnoviteľných zdrojoch energie a výrobe drevných peliet. A nakoniec sa sami presvedčili o funkčnosti tohto vykurovacieho systému v prezentačnom vozidle BIOMASA.

Táto aktivita bola prezentovaná i v médiách. Na Slovensku ju prezentovala napr. stránka MŽP SR a tiež bola zviditeľnená v európskom magazíne The Parliament Magazine, ktorý je distribuovaný pre Európsku Komisiu a Európsky Parlament.

Na exkurziách sa spolu zúčastnilo 117 študentov zo stredných a vysokých škôl, čo je viac účastníkov ako na minulom ročníku 2010. Môžeme tak povedať, že záujem o efektívne a ekologické vykurovanie u nás stále narastá.

Správu a vyhodnotenie Energy Weeku 2011 si môžete pozrieť tu .  

 

 

TOPlist