skenitde

Vytlačiť

BIOMASA medzi excelentnými

logo_20yearsEurópska komisia vydala z príležitosti 20 rokov programu LIFE zameraného na implementáciu najlepších myšlienok v prospech trvalej udržateľnosti a biodiverzity excelentnú publikáciu: Hlasy LIFE-u.

 Medzi vybratými projektmi prirodzene nechýbali projekty združenia BIOMASA.Čo nás teší je, že túto poctu získalo združenie BIOMASA ako jediná slovenská organizácia. Novinár pán Toland vyslaný európskou komisiou navštívil združenie BIOMASA v Kysuckom Lieskovci a následne kúpeľnú obec Ľubochňa, ktorá je už 10 rokov vykurovaná biomasou. Združenie BIOMASA v tejto obci pred desiatimi rokmi rekonštruovalo kotolňu s dvoma novými kotlami na spaľovanie biomasy. Životné prostredie v tejto obci sa radikálne zmenilo v prospech jej obyvateľov i návštevníkov. Pán Toland popisuje v článku oba BIOMASOVÉ projekty ILUBE i CHEFUB na základe rozhovoru počas jeho návštevy v BIOMASE. Taktiež uskutočnil rozhovory priamo s obyvateľmi a zástupcami obce Ľubochňa i Národného endokrinologického ústavu. Rozhovory sú opísané v článku.

Originál tlačenú verziu Hlasov LIFE-u spolu s článkom „Biomasové kotolne zlepšili vidiecky život na Slovensku“ môžete získať v BIOMASE.

Elektronicky sú voľne prístupné tu.

 

 

TOPlist