skenitde

BIOPEL, a. s.


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O SPOLOČNOSTI

BIOPEL, a. s. je spoločnosť, ktorá bola založená fyzickými a právnickými osobami v roku 2012. Zámerom spoločnosti je vybudovať čistú a úspešnú spoločnosť so silným environmentálnym cítením, ktorá bude prínosom pre región i regionálnu ekonomiku. Hlavným cieľom je výroba a nákup drevnej suroviny a predaj celej škály drevných palív: pelety (drevné, priemyselné, alternatívne), brikety (drevné, alternatívne), kusové štiepané drevo, suché drevné štiepky a poskytovanie služieb v oblasti dopravy. Spoločnosť prináša ľuďom zamestnanie, príjmy a vhodné ekologické palivá z domácich obnoviteľných zdrojov energie.

PRODUKTY A SLUŽBY  (spadajúce do rámca aktivít EKOKLASTRA)

Svojou činnosťou výrazne zvyšuje využívanie obnoviteľných zdrojov  energie, znižuje emisie skleníkových plynov a tým ochraňuje životné prostredie. BIOPEL, a. s. bude spracúvať menej kvalitné drevo a odpadové drevo, z ktorého už nie je možné vyrobiť kvalitný materiál pre stavebníctvo či nábytkárstvo. Podporí  domácim nákupom dreva množstvo vlastníkov lesov a malých spracovateľských jednotiek.

BIOMASOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM

Projekt Biomasové logistické centrum (BLC) je zameraný na vybudovanie BLC, ktoré bude zastrešovať predaj rôznych druhov biopalív z biomasy a poskytovanie rôznych služieb na spracovanie drevnej biomasy. Projekt je realizovaný v rámci programu Nórskeho finančného mechanizmu. Viac o projekte si môžete prečítať na nasledovnom odkaze. Nórske fondy poporili viacero projektov na Slovensku, ktoré sú zemarané na zelené inovácie v priemysle a tvorbu zelených pracovných miest.

 

ADRESA

BIOPEL, a. s.

Kysucký Lieskovec 847

023 34 Kysucký Lieskovec

 

KONTAKT

Tel.: 041-451 00 22

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

WEB

www.biopel.sk

 

 

TOPlist