skenitde

1

Dobrý deň,

dovoľte nám, aby sme Vás informovali o aktuálnom dianí v EKOKLASTRI. Ide o prvé číslo internetových správ E-news, ktoré obsahuje základné informácie o každom členovi EKOKLASTRA a informácie o plánovaných aktivitách.

V dvojmesačnej pravidelnej elektronickej verzii E-news bude EKOKLASTER propagovať svoje aktivity, prinášať aktuálne správy o činnosti EKOKLASTRA, o zorganizovaných podujatiach, pozvánky na rôzne typy podujatí organizovaných EKOKLASTROM a tiež predstavovať aktivity jednotlivých členov. Dôležitou súčasťou E-news budú aj odborné informácie o technológiách na spracovanie biomasy, o solárnych paneloch a spaľovacích technológiách a množstvo ďalších informácií. Do E-news budú môcť článkami prispievať všetci členovia EKOKLASTRA.

NEWSLETTER č. 1, štvrtok 27. august 2015

 EKOKLASTER  

EKOKLASTER je združením organizácií pôsobiacich v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, najmä biomasy a solárnej energie. EKOKLASTER vznikne v priebehu roka 2015 ako jeden z cieľov informačno – diseminačného projektu SMAPUDE_LIFE – Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie (LIFE12 INF/SK/000165). Projekt implementuje BIOMASA v rámci programu LIFE+.

 POSLANIE EKOKLASTRA  

Poslaním EKOKLASTRA je združovať organizácie obdobného zamerania, napomáhať šíreniu a výmene najlepších skúseností za účelom zvýšenia povedomia vo využívaní biomasy, solárnej energie a iných obnoviteľných zdrojov energie.

CIEĽ EKOKLASTRA  

Cieľom EKOKLASTRA je posilňovať inovačný potenciál a konkurencieschopnosť slovenských spoločností pôsobiacich v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, hlavne biomasy a solárnej energie a tým prispieť k pozitívnemu vývoju trhu v oblasti udržateľnej výroby a spotreby energie.

 ČINNOSŤ EKOKLASTRA  

Činnosť EKOKLASTRA na Slovensku koordinuje BIOMASA, združenie právnických osôb prostredníctvom informačnej a poradenskej kancelárie EKOKLASTER v Rajci. Kancelária je k dispozícii pre členov EKOKLASTRA a tiež pre širokú verejnosť. Záujemcovia tu majú k dispozícii všetky materiály súvisiace s fungovaním EKOKLASTRA, materiály vydané v rámci projektu, nájdu tu tiež užitočné rady a materiály o využití biomasy, solárnej energie a iných obnoviteľných zdrojov energie.

Činnosť EKOKLASTRA spočíva aj v plánovaní spoločných stretnutí a rokovaní jeho členov ako aj s ich účasťou na rôznych výstavách, kde budú môcť prezentovať svoje produkty a služby.

PLÁNOVANÉ AKTIVITY  

Na jeseň 2015 sa uskutoční odborný seminár spojený s oficiálnym založením EKOKLASTRA. V roku 2016 plánujeme exkurziu pre všetkých členov EKOKLASTRA v Nemecku alebo v Rakúsku, ako aj účasť na Medzinárodnom odbornom veľtrhu - AQUATHERM NITRA.

 AKTUALITY  

Slovenská inovačná a energetická agentúra zverejnila podmienky podpory pre inštaláciu zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. Viac informácií na www.zelenadomacnostiam.sk.

AKTUALITYAKTUAL

Ďalšie informácie o EKOKLASTRI a jeho členoch sa dozviete na nasledujúcom okaze

EKOKLASTER

ITY       

 BIOMASA LOGO  priesvitne                  Life male                  Smapude life logo male

 

Tento materiál je vydaný vďaka príspevku finančného nástroja Európskej únie z programu LIFE.

KONTAKT:

Poradenská a informačná kancelária

EKOKLASTER

Nám. A. Škrábika

015 01 Rajec

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.biomasa.sk

TOPlist