skenitde

news 4

Dobrý deň,

E-news č. 4 Vám prináša aktuálne informácie o využívaní drevných peliet, slnečnej energie, ako aj ďalších obnoviteľných zdrojov energie. Tiež v ňom môžete nájsť informácie o novom programe podpory využívania peliet, exkurzii členov EKOKLASTRA a o výučbe a realizácii výskumu v úplne zrekonštruovaných priestoroch učební a laboratórií Katedry energetickej techniky Žilinskej univerzity v Žiline. Nechýbajú zaujímavé články a pozvánky. Do E-news môžu svojimi článkami prispievať všetci členovia EKOKLASTRA.

NEWSLETTER č. 4, pondelok 29. február 2016

Newsletter si máte možnosť stiahnuť na odkaze: E-news č. 4.

V newsletteri sa dozviete o PODPORE VYUŽÍVANIA PELIET, ktorú BIOMASA, združenie právnických osôb spustila v januári. Každý záujemca, ktorý spustí nový kotol alebo krb na pelety môže získať pri svojom spustení zdarma 150 kg peliet a ich dodávku zdarma. Podmienky sú veľmi jednoduché a BIOMASA chce pritiahnuť záujemcov o využívanie obnoviteľných zdrojov energie, v tomto prípade peliet. Program platí pre väčšinu Slovenska s výnimkou Košického a Prešovského kraja a pre časť Moravy.

BIOMASA sa zúčastnila na 18. ročníku Medzinárodného veľtrhu AQUATHERM Nitra 2016, kde sa prezentovala spolu s ďalšími troma členmi EKOKLASTRA. Účastníkov veľtrhu oboznámili o situácií na trhu s peletami a zodpovedali na otázky o využívaní drevných palív, slnečných kolektoroch a poskytli informácie o výbere krbov a kotlov na biomasu.

Pre členov EKOKLASTRA sa dňa 11.2.2016 realizovala exkurzia na medzinárodnom veľtrhu AQUATHERM v Nitre. Exkurzie sa zúčastnilo 20 zástupcov členov, ktorí mali možnosť navštíviť stánok BIOMASY, kde sa prezentovali ďalší traja členovia EKOKLASTRA, zoznámiť sa s novými aktivitami, ktoré jednotlivé členské organizácie EKOKLASTRA realizujú a získať nové užitočné informácie a kontakty.

Katedra energetickej techniky Žilinskej univerzity v Žiline sa môže popýšiť zrekonštruovanými

priestormi učební a laboratórií, ktoré sú vybavené najmodernejším meracím resp. výpočtovým hardwarom a softwarom od renomovaných výrobcov.

V článkoch sa dočítate užitočné informácie v oblasti energetického šetrenia - analýzy, odporúčania a novinky v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie. Dozviete sa aj také zaujímavosti ako sú Kravčíkové hrádzky, ktoré udržujú zdravý kolobeh v prírode.

O možnosti zúčastniť sa medzinárodnej energetickej výstavy a medzinárodnej vedeckej konferencie nájdete viac informácii v sekcii POZVÁNKY.

 

ITY       

 BIOMASA LOGO  priesvitne                  Life male                  Smapude life logo male

 

Tento materiál je vydaný vďaka príspevku finančného nástroja Európskej únie z programu LIFE.

KONTAKT:

Poradenská a informačná kancelária

EKOKLASTER

Nám. A. Škrábika

015 01 Rajec

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.biomasa.sk

TOPlist