skenitde

Vytlačiť

Európska mapa REPOWERMAP

Európska mapa REPOWERMAP umožňuje zviditeľniť trvalo udržateľné využívanie energie a zvyšovať energetickú efektívnosť.

Táto mapa poskytuje prehľad o konkrétnych príkladoch využívania obnoviteľných zdrojov energie a zvyšovania energetickej účinnosti na Slovensku. Zistite viac o tých z vášho okolia, ktorí takúto energiu využívajú a nechajte sa inšpirovať.

Nainštalovali ste si systém využívajúci obnoviteľný zdroj energie, napríklad solárne panely alebo tepelné čerpadlo? Postavili ste energeticky efektívnu budovu? Pridajte Váš príklad na mapu (http://www.skrea.sk/repowermap/register/index.html) a podeľte sa o skúsenosti s ostatnými. Váš príspevok môže motivovať ďalších na využívanie obnoviteľných zdrojov energie a na znižovanie energetickej spotreby. Aktívne tak podporíte trvalo udržateľný život na Slovensku.

Mapa vznikla v rámci neziskovej iniciatívy repowermap.org (http://www.repowermap.org), ktorá je financovaná Európskou úniou a podporovaná širokou sieťou organizácií, regionálnych a lokálnych autorít a inými aktérmi pôsobiacimi v oblasti energetiky. Hlavnou myšlienkou je povzbudiť ľudí, aby sa nechali inšpirovať týmito príkladmi a zároveň aby si takýmto spôsobom uľahčili výmenu informácií s miestnymi firmami, ktoré sú aktívne v tejto oblasti.

TOPlist