skenitde

Vytlačiť

ENERGY GLOBE AWARD

ENERGY_GLOBE_AWARD

BIOMASA, združenie právnických osôb, ako jediná slovenská organizácia, získala v roku 2017 už po tretí krát ocenenie Energy Globe Award National. Energy Globe Award je prestížne ocenenie za projekty v oblasti trvalo udržateľného rozvoja, je prostriedkom na zvýšenie povedomia o tejto problematike, prezentáciou riešení najlepších postupov z rôznych krajín, motiváciu ľudí, aby prispeli svojim podielom a presvedčili vlády, aby poskytli potrebný rámec. Toto víťazstvo je zároveň nomináciou do celosvetovej súťaže, kde sú zapojení víťazi zo 178 krajín v kategóriách Earth, Fire, Water, Air and Youth.

Slávnostné odovzdávanie ceny za rok 2017 sa konalo v Iránskom Teheráne 15. a 16. januára 2018. Ocenenie prevzal generálny riaditeľ BIOMASA - RNDr. Ladislav Židek. ENERGY GLOBE AWARD je ocenenie často prirovnávané k Nobelovej cene v oblasti environmentalistiky a udržateľného rozvoja. Celkom 60 národností z celého sveta sa zúčastnilo galavečera, ktorého prenos bol vysielaný online na www.energyglobe.info. O úspechu informovali aj slovenské médiá.

Toto ocenenie získala BIOMASA najmä za svoj prínos k environmentálnemu vzdelávaniu rôznych cieľových skupín rámci projektu SMAPUDE_LIFE – Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie. BIOMASA svojimi aktivitami dlhodobo prispieva k zvyšovaniu informovanosti v oblasti využívania domácich obnoviteľných zdrojov energie, najmä biomasy a slnečnej energie.

Ocenenie v roku 2012 bolo udelené BIOMASE za dlhoročný prínos za projekt: „Zmenou myslenia k stabilnému efektívnemu domácemu využívaniu biomasy“. Ocenenie prebrali generálny riaditeľ Ladislav Židek a ekonomická manažérka a zástupkyňa Jana Kavcová. Viac informácií a všetky zapojené projekty nájdete priamo na stránkach ENERGY GLOBE.

Správa bola uverejnená aj v rakúskych novinách Wiener Zeitung k 19.06.2012 a rovnako aj v slovenskom časopise EE, 18, 2012 .

ENERGY_2012 P4250048

Prvé národné ocenenie ENERGY GLOBE v roku 2007 združenie BIOMASA získalo za úspešnú realizáciu projektu „Integrovaná logistika pre využívanie energie z biomasy – Redukcia emisií tvoriacich skleníkový efekt cez využívanie biomasy na severozápadnom Slovensku“. ENEGY GLOBE je svetové ocenenie  za trvalo udržateľný rozvoj je najprestížnejším a najuznávanejším ocenením v oblasti životného prostredia, je akousi "Nobelovou cenou za ochranu životného prostredia".

Oceňované sú projekty z celého sveta zameriavajúce sa na starostlivosť  o životné prostredie, efektívne využívanie energetických zdrojov, energetickú efektívnosť  a využívanie alternatívnych zdrojov enerProjekty súťažia v kategóriách: Zem, Energia, Voda, Ovzdušie a Mladí. ENERGY GLOBE podporujú také organizácie ako EÚ, UN, OECD, rakúske ministerstvá a ďalšie.

Účasť na ENERGY GLOBE 2006 dosiahla nový rekord - do súťaže sa prihlásilo 732 excelentných projektov z 93 krajín celého sveta. Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo 11. apríla 2007 v plenárnej sále Európskeho parlamentu v Bruseli.
ENERGY_GLOBE_AWARD-foto1 ENERGY_GLOBE_AWARD-foto2

Ocenenie pre združenie BIOMASA prevzal jeho riaditeľ RNDr. Ladislav Židek a výrobná manažérka Ing. Jana Kavcová.

Fotofaléria:


TOPlist