skenitde

BIOMASA

 

Newsletter č. 10, 2.12.2016

Vážení partneri BIOMASY

titulka1

 

„Využívanie obnoviteľných zdrojov energie, biomasa a solárna energia"

 

BIOMASA, združenie právnických osôb v spolupráci s nórskou spoločnosťou International Development Norway a spoločnosťou BIOPEL, a. s. zorganizovali odborné podujatie zamerané na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Odborné podujatie sa konalo v Kysuckom Lieskovci pre študentov technických univerzít s prehliadkou výroby drevných peliet a distribúcie biopalív. Zároveň pre expertov z Nórska Cenzuálne spolumajiteľstvo Rajec prezentovalo spracovanie drevnej hmoty, priamo z ťažby dreva z lesov Rajeckej doliny. Poobedný program celodenného podujatia bol venovaný otvoreniu Biomasového Logistického Centra spoločnosti BIOPEL. Podujatia sa zúčastnili významní slovenskí a nórski odborníci, ktorí sa podieľajú na prenose skúseností a znalostí v oblasti využívania biomasy v rámci slovensko-nórskej bilaterálnej spolupráce. BIOMASA k semináru vydala informačný leták o využívaní OZE, najmä biomasy.

Podujatie sa konalo vďaka finančnej podpore z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu SR v rámci Bilaterálneho fondu, ktorý je zameraný na posilnenie bilaterálnych vzťahov a zníženie hospodárskych a sociálnych rozdielov medzi Slovenskou republikou a donorskými štátmi.

 

DVD Film

 

 

DVD Film BIOMASA vo vysielaní verejnoprávnej televízie RTVS

Nenechajte si ujsť vysielanie filmu o BIOMASE "Medzi Nebom a Zemou". Film bol vyrobaný v rámci implementácie projektu SMAPUDE_LIFE a zobrazuje aktivity a činnosti BIOMASY. Zábery z filmu budú priamo z aktivít projektu a o činnosti porozprávajú viacerí zamestnanci BIOMASY. Svoje skúsenosti s vykurovaním BIOMASOU a zapojenie sa do združenia budú prezentovať predstavitelia a členovia BIOMASY a aj užívatelia objektov, ktoré sú vykurované drevnými peletami.

Nezabudnite preto zajtra sledovať Dvojku dňa 3.12.2016 o 12.10 hod. Oceníme Vašu spätnú väzbu na vysielanie filmu.

 

NFM

 

BIOMASA, združenie právnických osôb

023 34 Kysucký Lieskovec

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.biomasa.sk

TOPlist