skenitde

Dobrovoľnícka činnosť

Na kompletných prácach dnešnej podoby farmy sa podieľalo množstvo dobrovoľníkov, ktorí sa neboja manuálnej práce a trávia voľný čas v prírode.

Za posledný rok, odkedy sa začali práce na farme, sa zrealizovalo množstvo prác, od vyčistenia areálu, cez realizáciu oplotenia, rôznych prístreškov pre nových obyvateľov, výsadba stromov, správna starostlivosť o celý areál šetrným spôsobom k prírode a množstvo ďalších drobných prác.

Dnes si návštevníci parku môžu pozrieť areál, kde sa nachádzajú prvé výsledky aktivít z pracovných workshopov.

BIOMASA v rámci dlhoročnej spolupráce s Občianskym združením TILIA na rôznych aktivitách zameraných na ochranu životného prostredia, oslovila na spoluprácu aj na aktivitách v parku Drienová. Zástupcovia občianskeho združenia sami pripravili projekt Ovocná štafeta s cieľom vysadiť 150 ovocných stromov starých odrôd. BIOMASA poskytla priestor na vysadenie týchto stromov.

Zámerom projektu Ovocná štafeta je nadviazať na prácu rajeckého rodáka Romualda Zaymusa (pomológ, kňaz, literát, 19. stor.; šľachtil stromy, zakladal ovocné sady a škôlky a pod.). V parku Drienová tak vznikol ovocný sad - spolu 150 stromov starých odrôd jabloní, hrušiek, sliviek, drienok, aj ďalších, menej známych druhov drevín.

TOPlist