skenitde

Vytlačiť

Park Drienová a Pustovňa Antona Srholca v zime

Tento rok nám konečne bola dopriata poriadna zima so snehom a najmä mrazmi, tak ako sa na január patrí, a ako si na to pamätám z detstva. V zimnom mrazivom počasí je ideálny čas si nechať vyštípať líčka od mrazu a urobiť si s rodinou prechádzku do prírody. Park Drienová je pre tieto účely takmer ideálnym miestom pre chvíľu pokoja a ticha si môžete vychutnať aj pri Pustovni Antona Srholca, ktorá sa nachádza v parku.

Park Drienová si zvyklo navštíviť množstvo ľudí rôznych vekových kategórií od najmladšej vekovej kategórie až po tú najstaršiu - dôchodcov. Deti tu majú priestor na spoznávanie prírody, domácich zvierat, práce okolo Parku Drienová a jej obyvateľov, mládež zvykne chodiť pomáhať pri rôznych prácach a brigádzach, staršia generácia tu nachádza vhodný priestor na prechádzky a užívanie si pokoja, ktorý tento areál poskytuje. Zároveň každý, kto hľadá priestor na rozjímanie alebo na kľud a počúvanie šumov prírody a jej obyvateľov, môže zájsť do Pustovne Antona Srholca. Pustovňa Antona Srholca tu bola postavená ako pamiatka na nášho priateľa Antona Srholca, ktorý celý život zasvätil pomoci ľuďom bez domova.

Aby ste si vedeli predstaviť o čom sme tu písali, tak si pozrite pohľad na celý park Drienová aj pustovňu z nebeských výšin.

 

TOPlist