skenitde

Vytlačiť

Vedeli ste.....

filip jaro profil 2010 1

 

... že časť svojho života vynikajúci slovenský hudobník, skladateľ, humorista, dramaturg a herec Jaro Filip prežil v malom mestečku na severe Slovenska v Rajci?

Pre rebelstvo v mladosti bol vylúčený z bratislavského konzervatória. Štúdium nakoniec ukončil na Konzervatóriu v Žiline a v mestečku Rajec žil 10 rokov. V blízkosti ekofarmy park Drienová, ktorá sa nachádza medzi Rajcom a Ďurčinou stoja na jeho pamiatku 4 vysoké vŕby, ktoré boli možno aj inšpiráciou pre jednu nádhernú pieseň Za dedinou. TV Severka pripravila a odvysielala krátku reportáž z parku Drienová.

Okrem bohatej kariéry umelca je zaujímavé, že bol zanieteným fanúšikom a propagátorom internetu. Prostredníctvom dial-up pripojenia bol online už od začiatku druhej polovice 90. rokov, teda v dobe, kedy bola jeho penetrácia na Slovensku veľmi nízka. Spolu s Róbertom Dydom založili v januári 1997 prvý (nultý) slovenský internetový magazín Sieťovka. Od roku 1994 publikoval články a recenzie počítačových hier v časopise RIKI. Známe boli jeho pravidelné rubriky „horoskopy“ a „Hello Maniacs!“.

V Rádiu Twist vysielal niekoľko relácií. Obľúbená bola najmä spoločná talkshow so Stanom Radičom v sobotu predpoludním - Záložňa, ale aj Noční vtáci, ktorí vznikali v spolupráci s Romanom Kittlerom a neskôr jeho starším synom Jarom.

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Filip, https://www.youtube.com/watch?v=vzT7TjotR9U

TOPlist