skenitde

Aktivity po ukončení projektu

Vytlačiť

Exkurzia pre študentov základných a stredných škôl

cela skupinaV marci opäť BIOMASA otvorila svoje brány pre verejnosť troma exkurziami. Privítali sme študentov 8. a 9. ročníka základnej školy a Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej z Krásna nad Kysucou.

Prehliadka začala prezentáciou Biomasového Logistického Centra v showroome drevných biopalív. Študenti si prezreli rôzne druhy biopalív z domácich obnoviteľných zdrojov, ktoré v BIOMASE ponúkame a dodávame do domácností ako zdroj paliva na vykurovanie. Taktiež videli aj moderné typy pecí a kachlí na pelety. Najzaujímavejšie boli peletové kachle, ich automatická prevádzka a obsluha ovládačom ako ,,k telke". Informácia o tom, že pri kúrení nepotrebujú zapaľovač ani pravidelné prikladanie polienok, či časté vymetanie popola vyvolala pozitívne úsmevy. Po prezentácii sme navštívili aj výrobu, kde sa študenti oboznámili s celým výrobným procesom od zvozu pilín až po konečný produkt – pelety a ich následné skladovanie a distribúciu k spotrebiteľom.

Zámerom BIOMASY je vzdelávať a informovať o environmentálnom i ekonomickom prínose využívania obnoviteľných zdrojov energie, vytvárať nové pracovné miesta a zabezpečovať prísun kvalitného ,,recyklovaného" vykurovacieho paliva v regióne.

Exkurzie pre žiakov a študentov sa realizujú v rámci AFTER LIFE aktivít projektu SMAPUDE LIFE, so zameraním na deti a mládež.

Vytlačiť

Letný biomasový tábor 2013

V uplynulých dňoch sa uskutočnil ďalší ročník Letného biomasového tábora 2013. Tentokrát sa konal v Škole ochrany prírody v malom mestečku Varín. Tento rok bol síce tábor ešte skromnejší (5 vedúcich a 21 detí), mal však svoj náboj, napriek tomu, že tábory BIOMASY nie sú zamerané na Harryho Pottera, dinosaurov ani ďalšie nezmyselné bombastické zážitky.

TOPlist