skenitde

Vytlačiť

Informačné stretnutie v prírode

39 Hody 2018Informačné stretnutie sa konalo 23. júna 2018 v Bioklimatickom Parku Drienová. Účastníkom stretnutia sa v rámci prezentácie Bioklimatického Parku prezentovali výsledky 4-ročnej práce a najmä implementovaných opatrení pre ozdravenie krajiny a klímy.

V Bioklimatickom Parku Drienová pribudol Gazdovský dom, ktorý slúži aj ako praktické školiace stredisko pre obnoviteľné zdroje energie. Významné sú najmä výsledky zrealizovaných vodozádržných opatrení, o ktorých sa účastníci presvedčili pri prezentácii Bioklimatického parku.

Informačné podujatia v prírode v Bioklimatickom Parku Drienová sa realizujú v rámci AFTER LIFE aktivít projektu  SMAPUDE_LIFE, zameraných na širokú verejnosť

 

Vytlačiť

Prečo byť s deťmi vonku

Ano pre zivot 0216. august 2018 - Bioklimatický Park Drienová navštívili aj matky s deťmi z domova G. B. Molla v Rajci. Počas leta mali deti a ich mamy zaujímavý program, ktorého cieľom bolo podporiť rodiny v kríze pri získaní a upevnení životných a sociálnych zručností.  Prečo byť s deťmi vonku – bol názov seminára, počas ktorého v Bioklimatickom parku Drienová prežili matky s deťmi aktívny čas a v rámci seminára mali príležitosť spoznávať biodiverzitu rastlinnej a živočíšnej ríše. Pod vedením lektorov pozorovali spôsob života včiel a následne v rozhovoroch porovnávali a hľadali východiská aj pre život v rodine. Aktivita sa realizovala v rámci AFTER LIFE informačných aktivít projektu SMAPUDE_LIFE

Vytlačiť

Ecoclub z Ukrajiny na exkurzii v BIOMASE

Ecoclub ukrajina23. septembra 2018 sme v BIOMASE privítali Ecoclub Rivne z Ukrajiny. Spolu s nadáciou Heinricha Bolla v Kyjeve organizoval Ecoclub informačnú návštevu v Česku a na Slovensku. Zúčastnených bolo aj niekoľko predstaviteľov miestnych komunít na Ukrajine, ktoré v bližšej dobe chcú vytvoriť energetické družstvá založené na biomase. Touto návštevou chcel Ecoclub Rivne ukázať úspešné príklady projektov s použitím obnoviteľných zdrojov energie. Chceli sa dozvedieť o štruktúre, mechanizmoch našej činnosti, organizácii a tiež o našich úspešných projektoch. V rámci stretnutia sme prezentovali aj projekt SMAPUDE_LIFE,

Vytlačiť

Letný biomasový tábor 2018

LBT 2018 18Letný biomasový tábor prebiehal od 16.7.2018 do 20.7.2018. Celý týždeň sme strávili v Bioklimatickom Parku Drienová. Počasie nás skúšalo ale program bol nabitý, nebol čas na zdržiavanie. Tento rok sa tábora zúčastnilo 31 šikovných detí. Usilovne pracovali v skupinách ako farmári, včelári, ochranári a ovocinári. Každý deň pracovali s inou témou, pracovali tvorivo aj sa vzdelávali a rozširovali svoje vedomosti o chove zvierat na gazdovskom dvore, pečení kváskového chleba, triedení odpadu, zdrojoch energie z prírody, význame ovocného sadu a starých odrodach, liečivých bylinkách... Letný biomasový tábor je jednou z plánovaných After LIFE aktivít ukončeného projektu SMAPUDE_LIFE.

Vytlačiť

Detské vzdelávacie EKO-programy


37 Ekoporogramy ZS KonskaZdruženie BIOMASA v mesiacoch máj a jún 2018 organizuje pre deti Základných škôl Detské vzdelávacie EKO programy pod názvom OBJAVUJ Bioklimatický Park. Táto aktivita je jednou z plánovaných AFTER LIFE aktivít ukončeného projektu SMAPUDE_LIFE. Programov sa zúčastnilo 219 detí z 5 základných škôl Žilinského kraja.

Deti sa učia overenou metódou "spoznaj - zaži - vyskúšaj." Na chvíľu sa z nich stanú malí včelári, farmári, ovocinári a ochrancovia prírody.  Bioklimatický Park je preto ideálne miesto pre takýchto malých objaviteľov. Práve tu deti mohli napríklad vidieť v priamom prenose divú kačicu prvý krát vyviesť mláďatá na jazero, premenu vážky z larvy na imágo, hniezdiť a vylitetať lastovičky, ktoré sa k nám nasťahovali prvý krát po 5 rokoch. Cieľom je podporiť aktívny záujem detí o prostredie, v ktorom žijú v duchu nášho motta "Príroda nerobí nič zbytočne".

TOPlist