skenitde

Vytlačiť

BIOMASA na veľtrhu AQUATHERM NITRA 2016

BIOMASA sa zúčastnila na 18. ročníku Medzinárodného veľtrhu AQUATHERM Nitra 2016, ktorý sa konal 09. – 12. 02. 2016 na výstavisku AGROKOMPLEX Nitra.

DSC04481Veľtrh je každoročne zameraný na oblasti, ktoré sú zaujímavé a predovšetkým užitočné pre každú domácnosť. Návštevníci mohli získať odborné informácie v rôznych témach ako je vykurovanie, vetranie, klimatizačná, meracia, regulačná, sanitárna a ekologická technika. BIOMASA sa na veľtrhu predstavila v spolupráci so spoločnosťou BIOPEL, a. s., ktorá návštevníkom poradila vo využívaní rôznych druhoch drevných palív: pelety (drevné, priemyselné, alternatívne), brikety (drevné, alternatívne), kusové štiepané drevo, suché drevné štiepky. V stánku sa prezentovala aj spoločnosť THERMO/SOLAR Žiar, s.r.o., ako najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov a spoločnosť TUMA INVEST, spol. s r.o., ktorej predstavitelia poskytli informácie pri výbere krbov a kachlí. 

Rok 2016 je rekordný ročník v počte návštevníkov, kedy sa veľtrhu zúčastnilo viac ako 14 000, čo predstavuje nárast o 22 % v porovnaní s rokom 2015. Veľtrh je každoročne cenným zdrojom informácií a inšpirácií nakoľko sa na výstave predstaví mnoho vystavovateľov z rôznych krajín. V tomto roku sa veľtrhu zúčastnilo 148 vystavovateľov z krajín Česká republika, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Veľká Británia a bolo zsatúpených ďalších 80 značiek z 22 krajín. Tento ročník bol určite zaujímavý aj tým, že domácnosti, ktoré sa rozhodnú inštalovať zariadenie na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) získajú podporu od štátu a návšteva AQUATHERMu bola impulzom pre toto rozhodnutie.

P1090169V rámci výstavy, BIOMASA zorganizovala exkurziu pre členov EKOKLASTRA, ktorá sa konala dňa 11.02.2016. Účastníci exkurzie si mohli rozšíriť znalosti a získať tak nové podnety v oblasti svojho záujmu. Súčasťou prehliadky bola návšteva výstavného stánku BIOMASY so spoločnými vystavovateľmi, kde sa dozvedeli najnovšie informácie v oblasti vykurovania biomasou (peletami) a ohrevu teplej vody. Potom nasledovala individuálna prehliadka veľtrhu a pamiatok v meste.

 

 

 

ÚLife malečasť na veľtrhu a možnosť prezentovať bola vďaka príspevku Európskej únie z programu LIFE. BIOMASA v rámci tohto programu implementuje projekt SMAPUDE_LIFE – Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie. Projekt je zameraný na šírenie povedomia o využívaní biomasy a solárnej energie pre širokú aj odbornú verejnosť a pre študentov stredných a vysokých škôl a univerzít. Svojou návštevou nás potešili aj študenti stredných škôl zapojených do projektu SMAPUDE_LIFE, ktorí boli zároveň ocenení za účasť na fotografickej súťaži STROM OKOM OBJEKTÍVU, ktorú BIOMASA realizovala v rámci spomínaného projektu.

P1090152 P1090163 P1090147

   

Fotogaléria: AQUATHERM NITRA 2016

TOPlist