skenitde

Vytlačiť

Návšteva študentov vysokých škôl v BIOMASE

BIOMASA, združenie právnických osôb zorganizovala Odborné podujatie pre študentov VŠ a univerzít, ktoré sa uskutočnilo počas dvoch dní.

DSC04693Dňa 16. marca 2016 BIOMASU navštívilo 120 študentov Fakulty ekológie a environmentalistiky z Technickej univerzity vo Zvolene a Strojníckej Fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Nesledujúci deň 17. marca sa odborného podujatia zúčastnilo 20 zahraničných študentov Strojníckej Fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Podujatie pod názvom „Potenciál spracovania odpadovej biomasy a jej energetické využitie" zahájil generálny riaditeľ RNDr. Ladislav Židek, ktorý úvodnými slovami predstavil celkovú filozofiu BIOMASY, ktorá je dielom inovatívnych myšlienok v oblasti obnoviteľných zdrojov energie. Podujatie pokračovalo prednáškou Výroby drevných peliet, kde sa študenti mohli dozvedieť ako proces výroby prebieha od samotného zvozu základnej suroviny – pilín až po jej spracovanie na energetický zdroj paliva – drevné pelety. Okrem iného sa dozvedeli o kvalite tohto energetického paliva, ktorého meradlom je certifikát ENplus, ktorým BIOMASA disponuje a vyrába tak pelety s najvyššou možnou kvalitou na trhu. Študentom, bola priblížená aj situácia trhu s peletami a dôvody nízkeho využitia na Slovensku, produkcia peliet porovnaná so svetovou produkciou a tiež rozdelenie svetovej spotreby drevných peliet. Prednáška Spaľovanie biomasy, bola prínosná zvlášť študentom technického zamerania, kde sa dozvedeli informácie o zariadeniach na spaľovanie drevných peliet, z ktorých môžu vo svojom štúdiu čerpať. BIOMASA sa okrem uvedených oblastí venuje aj Projektovej činnosti, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou aktivít na dosiahnutie zvýšenia povedomia o využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Na záver bolo predstavené Efektívne využívanie biopalív spoločnosťou BIOPEL, a. s., ktorá je dcérskou spoločnosťou BIOMASY a pokračovateľom v šírení využívania biomasy na Slovensku. Po absolvovaní prednášok sa študenti presunuli do výrobných priestorov, kde mali možnosť získané teoretické poznatky aj prakticky vidieť.

DSC04761 DSC04825 DSC04820

BIOMASA poskytuje odborné vzdelávacie podujatia v priebehu celého roka, ktorých sa môžu študenti stredných a vysokých škôl zúčastniť. Veríme, že študenti sú budúca generácia, ktorá sa bude zdokonaľovať v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie a ochrany životného prostredia s cieľom zvrátiť trend klimatických zmien, ktorý už nastal.

Zábery z tohto úspešného podujatia pripravila Regionálna televízia Severka, ktoré si máte možnosť pozrieť na odkaze Potenciál biomasy. Fotografie nájdete vo fotogalérii.

TOPlist